ДПС повідомила, що відповідальність за порушення термінів подання до контролюючого органу реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ або додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація» ст. 117 ПКУ не передбачена.

Щоправда, якщо особа, яка підлягає обов’язковій ПДВ-реєстрації, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, то до неї буде застосована відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування (п. 183.10 ПКУ).

Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її ПДВ-реєстрацію анулюють відповідно до ст. 184 ПКУ.

 

Джерело: роз’яснення  ДПС із категорії 101.28 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

 

З ПДВшними змінами, запровадженими Законом № 466, у т.ч. щодо ПДВ-реєстрації, можна ознайомитися в статтях «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)» і «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»