ДПС роз’яснила порядок обкладення ПДВ операцій з надання нерезиденту послуг з розробки, налаштування, модифікації, консультування, технічної підтримки, тестування веб-сайтів та програмних додатків для рекрутингових та маркетингових процесів, консультаційних послуг з питань щодо операційних систем і програмного забезпечення, послуг з технічної експертизи, тощо.

Йдеться про послуги за наступними кодами класифікаційних угрупувань за ДКПП 016:2010:

62.1 — Послуги щодо комп’ютерного програмування;

62.2 — Послуги щодо консультування стосовно комп’ютерної техніки.

 

Для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання послуг за кодом 62.01 (послуги щодо комп’ютерного програмування) відповідно до п. 186.4 ПКУ є місце реєстрації їх постачальника. Тож операції з постачання таких послуг є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

А ось стосовно послуг за кодом 62.02 (послуги щодо консультування стосовно комп’ютерної техніки) податківці чітких висновків не зробили. За їх словами, правомірність віднесення таких послуг до категорії консультаційних послуг, визначеної пп. «в» п. 186.3 ПКУ, може бути оцінена лише за умови аналізу фактично наданих послуг. Зараз зробити це неможливо, адже товариство ще не здійснює їх надання, а лише має намір їх постачати.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 08.05.2020 р. № 1899/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

 

Облік та оподаткування надання послуг нерезидентам ми розглянули в статті «Послуги для нерезидента: облік й оподаткування» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»