Як слід обліковувати та оподатковувати операції в рамках договору позички автівки податківці спробували роз’яснити в одній їз своїх консультації.

Наймовірніше, запит був поданий з огляду на можливість виникнення об’єкту оподаткування у зв’язку з безоплатністю такого формату правовідносин.

Втім, посилаючись на брак інформації у запиті, якоїсь конкретної відповіді у головному податковому відомстві не озвучили.

Лише нагадали про те, що договір позички транспортного засобу (крім наземних самохідних транспортних засобів), в якому хоча б однією стороною є фізична особа, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Також зауважили, що договір позички автівки є правочином, що покладає на його сторін (позичкодавця та користувача) взаємні зобов'язання, тому в розумінні ПКУ податковий обов’язок зі сплати податкових зобов’язань може виникнути як у позичкодавця так і у користувача, в залежності від прав та обов’язків, які фактично виникають у таких осіб на підставі цього договору.

ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суми витрат на паливно-мастильні матеріали. Такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування та, відповідно, об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.

За роз’ясненнями щодо відображення в бухобліку цих питань авторам запиту порадили звернутися до Мінфіну.

Джерело: ІПК ДПС України від 08.05.2020 р. № 1946/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»