Фахівці ДПС роз’яснили, нюанси порядку сплати та строків подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу).

По-перше, майте на увазі, що господарські організації, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів згідно з порядком, затвердженим Кабміном.

Фахівці в роз’ясненні нагадали, що частину чистого прибутку (доходу) сплачують державні унітарні підприємства та їх об'єднання до держбюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток (п. 2 Порядку № 138).

Щодо розрахунку частини чистого прибутку (доходу), то його разом з фінзвітністю, складеною відповідно до П(С)БО, подають до органів ДПС у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Будьте уважні, відрахування до держбюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, дивідендів на державну частку є платежами, які в обов'язковому порядку підлягають сплаті до бюджету, відповідно до Закону № 185. Але таке відрахування не є податковим зобов'язанням згідно положень чинної редакції ПКУ. Тому у контролюючого органу відсутні підстави для притягнення підприємств до відповідальності у вигляді штрафних санкцій, пені, передбачених п. 120.1 ст. 120, ст. 126 та п. 129.4 ст. 129 ПКУ.

Але відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності ніхто не відміняв, вона передбачена п. 120.1 ПКУ.

Джерело: ІПК від 08.05.2020 р. № 1859/6/99-00-07-02-01-06/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»