ДПС розглянула випадок, коли у зв’язку з введення карантину культурно-видовищні заходи були перенесені на інші дати. Через це деякі покупці здійснюють повернення квитків їх організатору, а той повертає їм вартість таких квитків через свою касу. Причому продавалися такі квитки через електронні системи продажу агентів та комісіонерів (далі — агенти) і з вартості квитків агент утримував певний відсоток як агентську винагороду.

Під час продажу квитків агентом — розповсюджувачем квитків платник ПДВ — організатор заходу зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ на дату зарахування на свій банківський рахунок коштів, отриманих агентом від продажу квитків. Звісно за умови, що це — дата «першої події». Відповідно, на таку дату платник ПДВ — організатор повинен скласти податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН. Причому суму ПДВ у цьому випадку слід визначати виходячи із повної вартості квитків (без вирахування з неї агентської винагороди, яка залишається у агента).

На дату повернення квитків глядачами (отримувачами послуг) організатором заходу має скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної ним на дату отримання від агента коштів від продажу таких квитків.

Коригування податкових зобов’язань у цьому випадку постачальник послуг відображає у рядку 7 декларації з ПДВ з деталізацією у додатку Д1 за той звітний (податковий) період, у якому відповідний розрахунок коригування буде зареєстрований в ЄРПН.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 08.05.2020 р. № 1941/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

 

Загальні правила складання розрахунків коригування ми розглянули в статті «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»