ДПС роз’яснила ПДВ-наслідки реалізації торгівельною мережею благодійних карток, які належать благодійній організації. Точніше, йдеться про здійснення зборів благодійних внесків громадян на користь благодійного фонду. Причому отримані кошти від реалізації таких карток перераховуються благодійній організації за вирахуванням банківської комісії.

На думку податківців, операції з реалізації благодійних карток покупцям та отримання за них грошових коштів, за якими відбувається перехід права власності на картки, є продажем товарів згідно з пп. 14.1.191 ПКУ. Відповідно, за такими операціями у платника податку виникає об’єкт оподаткування згідно з п. 185.1 ПКУ. Тож він зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язань з ПДВ.

Причому контролери зауважили, що передача благодійною організацією благодійних карток платнику податку також є операцією з постачання товарів. Тому така операція не підпадає під дію вимог пп. 197.1.15 ПКУ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 08.05.2020 р. № 1898/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

 

Про застосування «благодійної» ПДВ-пільги читайте в статті «Даруємо ліки медзакладу: ПДВ-облік у підприємства-благодійника» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»