Чи збережеться для лікарні пільга по сплаті земельного податку при передачі ділянки в оренду аптеці - з таким запитанням звернулися до головного податкового відомства.  

Відповідь податківців однозначна - попри всю  важливість сьогодення медичної сфери законодавчий припис пп. 284.3 ПКУ невблаганно вимагає сплати земельного податку у такому випадку на загальних підставах.  

Аргументуючи свою відповідь загальними «земельно-податковими»  положеннями, фахівціДФСУ все ж звернули увагу авторів запиту на ряд специфічних для такої ситуації моментів. 

По перше, сама наявність пільги по земельному податку в данної лікарні може бути під сумнівом. Адже, у самому запиті зазначається про те, що підприємство фінансується не тільки Національною службою здоров’я України, коштами з районного бюджету, а також за рахунок коштів від надання приміщень у оренду та від надання платних медичних послуг.  

Цідодаткові джерела надходжень, у прочитанні пп. 282.1.4 ПКУ, теоретично унеможливлюють встановлення пільгового режиму оподаткування земельним податком місцевою радою.  

По друге, якщо дана пільга все ж таки має місце, зберегти її можна було б лише передавши ділянку в оренду аптеці, що є такою самою за статусом бюджетною установою(таке виключення передбачене пп. 284.3 ПКУ).

По треттє, податківці звернули увагу лікарні на те, що у разі надання приміщень (їх частин) у оренду аптечним закладам доцільно визначати у договорах й площу земельної ділянки, на яку надається право користування. Без такого уточнення спрацьовує загальне правило – якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.  

Чи означає це можливість пропорційного збереження пільги лікарнею – тобто втратити не всю пільгу за всю ділянку, а лише за фактично виділену аптеці її частинку – на жаль, у податковому відомстві не уточнили. 

 

Джерело: ІПК ДПС України від 08.05.2020 р. №1868/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»