У Верховній Раді України зареєстровано законопроекти № 3476 та № 3477 про внесення змін відповідно до ПКУ та МКУ з метою стимулювання розвитку галузі електричного транспорту.

Законопроект про внесення змін до ПКУ (№ 3476) пропонує продовжити до 2025 року пільги, що звільняють від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів для виробництва транспортних засобів оснащених виключно електричними двигунами та з ввезення та/або постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Також пропонують тимчасово передбачити право платника податку включити до податкової знижки витрати на придбання легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами.

Крім того тимчасово звільнять від оподаткування прибуток (дохід) підприємств:

- електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електродвигунів, літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів, зарядних пристроїв власного виробництва, призначених для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

- автомобільної промисловості, отриманий від реалізації транспортних засобів власного виробництва, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Передбачено і тимчасове звільнення від збору на обов'язкове державне пенсійне страхування фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами.

Законопроект про внесення змін до МКУ (№ 3477) пропонує до 1 січня 2029 року звільнити від сплати ввізного мита комплектуючі вироби, обладнання, що ввозяться на митну територію України виключно для виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються у низці товарних підкатегорій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»