Дніпропетровські податківці проінформували, що перейменування назви вулиці, міста, селища, зміни поштового індексу тощо є підставою для здійснення перереєстрації платника ПДВ шляхом подання реєстраційної заяви за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація».

У таких випадках вносять зміни у відомості про місцезнаходження юридичної особи та місце проживання фізичної особи — підприємця, що містяться у Єдиному державному реєстрі. А саме зміна даних про місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ зазначена у п. 183.15 ПКУ та п. 4.1, п. 4.2 р. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1130, як підстава для перереєстрації такого платника.

Крім того, нагадаємо, що для подання реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація» відведено 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.

Причому у реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у т.ч. критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з р. V ПКУ.

 

Про реєстрацію платником ПДВ читайте в статті «Реєстрація платником ПДВ: для кого та коли вона обов’язкова» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»