Гранична сума операцій для спрощеного валютного нагляду збільшена до 400 тис. грн починаючи із 28.04.2020 р. Про це заявили в НБУ.

Саме із цієї дати діє Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX.

Тож НБУ привів свою нормативну базу у сфері валютного регулювання та нагляду у відповідність до змін, передбачених цим Законом.

Як результат, значну кількість операцій українських підприємств на невеликі суми буде виведено з-під додаткового контролю підрозділами валютного нагляду банків.

Вказані зміни, зокрема, дозволять проводити на суму до 400 тис. грн суб’єктам господарювання-резидентам (юрособам та ФОП) розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою) з експорту/імпорту товарів за допомогою електронного платіжного засобу.

Також граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, які становлять 365 календарних днів, не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж 400 тис. грн.

Крім цього, врегульовано низку питань щодо окремих операцій нерезидентами на території України. Зокрема, завдяки цим змінам фізичні особи-нерезиденти зможуть використовувати власні поточні рахунки в українських банках для проведення розрахунків за договорами страхування життя, операціями з продажу корпоративних прав та нерухомості.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»