МОЗ пропонує, щоб на період проведення заходів, спрямованих на протидію коронавірусної хвороби (COVID-19), відкривати листки непрацездатності мали можливість лікарі первинної ланки на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Також планують змінити і порядок видачі листків непрацездатонсті на період тимчасового відсторонення від роботи осіб, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, при неможливості їх тимчасового переведення за згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.  В такому разі листок непрацездатності мають видавати лікар -інфекціоніст або лікуючий лікар  на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗ.

Змінити мають і порядок видачі  листків непрацездатності на період перебування застрахованої особи у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції чи обсервації під медичним наглядом у зв’язку з карантином, крім хворих осіб. Листок непрацездатності видаватиметься лікуючим лікарем на строк, визначений галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. У такому випадку в бланку листка непрацездатності лікуючий лікар власноруч має обов’язково зробити відповідний запис у графі «Причина непрацездатності:», вказавши причину звільнення від роботи: «11-ізоляція від COVID-19».

Відповідні ініціативи закріплені у проекті наказу МОЗ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»