Як відомо, Уряд оголосив надзвичайну ситуацію по всій Україні та продовжив карантин до 24 квітня. Наголошують —надзвичайна ситуація не тотожна надзвичайному стану. При надзвичайній ситуації права і свободи громадян не обмежують.

Тепер же стали відомі деякі деталі ухваленого рішення, яке оформлене в постанові КМУ від 25.03.2020 р. № 239.

Зокрема, до 24.04.2020 р. продовжили заборону на регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні.

Проте не обійшлося без винятків. Тож дозволили перевезення пасажирів:

  • легковими автомобілями;
  • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ. Але обов’язкова  умова – забезпечити водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Нацполіції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • в одному міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, в кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах. Обов’язкова умова – перевозити людей у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Ці ж обмеження стосуються транспортних засобів та автобусів, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі.

Окрім того до 24.04.2020 р. продовжили заборону на перевезення пасажирів в метро та залізницею.

Також до цієї ж дати діятиме заборона на:

  • прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення осіб, які здійснюють подорож з туристичною метою;
  • відкриття пунктів пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»