Кабінет міністрів України 25 березня підтримав проєкт постанови «Деякі питання забезпечення трудових прав державних службовців, працівників державних органів, підприємств, установ та організацій на час встановлення карантину у зв’язку із загостренням ситуації, пов’язаної з поширенням випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Постанова повинна забезпечити захист прав працівників та державних службовців в період встановлення карантину. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

Він наголосив, що відповідно до постанови на час встановлення карантину за державними службовцями та працівниками, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, зберігаються займана посада, умови оплати праці та соціальні гарантії. Виконання такої роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав державних службовців та працівників. Варто нагадати, що держслужбовцям встановили умови переходу на дистанційну роботу під час карантину.

«Звертаємо увагу, що за працівниками зберігаються їх трудові права і оплата праці на час карантину та впродовж роботи з дому. Це стосується як держслужбовців, так і працівників приватного сектору. Також рекомендуємо утриматись від застосування звільнень громадян, передбачених пунктами 1, 3, 4 ст. 40 Кодексу законів про працю», — сказав Денис Малюська. Раніше, до речі, повідомлялося, що право педагога на зарплату під час карантину не обговорюється.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»