ДПС повідомила, що з 1 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовувати штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Адже Закон від 17.03.2020 р. № 533-IX звільняє від штрафів за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом такого періоду. Звісно, є й виключання, наприклад, неподання/несвоєчасне подання ПДВ-звітності, несплата/несвоєчасна сплата ПДВ в бюджет. Однак, в їх числі немає штрафів за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування.

Водночас контролери зауважили, що порушення вимог ПКУ щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента-покупця скористатися правом на визнання податкового кредиту з ПДВ.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 101.28 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Про інші податкові  послаблення на час карантину, які запровадив Закон № 533-IX, читайте в новині.

 

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН у звичайних умовах ми розглянули в статті «Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»