Уряд рекомендує не звільняти працівників державних органів та підприємств під час карантину. Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

25.03.2020 р. КМУ прийняв рішення, яке захистить трудові права працівників та держслужбовців в період обмежувальних заходів у зв'язку з поширенням випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Рекомендовано держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм  власності та державним банкам на час встановлення обмежувальних заходів не допускати звільнення працівників, які виконують роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження зарплати.  

Судячи із тексту проекту постанови, яку схвалив Уряд, адресована вона передусім держструктурам. Проте для приватного сектору вона має рекомендаційний характер.

Аби наразі дійсно захистити права працівників ВРУ має ухвалити зміни до трудового законодавства та водночас послабити податкове навантаження на фонд оплати праці.

Зверніть увагу, що штрафи за порушення з ЄСВ в березні, квітні не діють. Про новації — у статті сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»