Держпраці має право накладати штрафи за рішенням судузапевняють в ГУ Держпраці у Херсонській області.

Якщо виходити із положень постанови КМУ від 17.07.2013 р. № 509, то штрафні санкції накладають не лише за актами інспекційних відвідувань, а і на підставі рішення суду.

Тож працівники, які виконували роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, та довели факт трудових відносин у судовому порядку, мають право звернутися до територальних органів Держпраці з відповідною копією ухвали суду. В такому разі недобросовісного роботодавця притягнуть до відповідальності.

Починаючи із 02.02.2020 року за вказане правопорушення передбачений штраф — 10 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2020 році — 47230 грн. А до юросіб та ФОПів, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1–3 груп, застосовують попередження. Читайте про нові штрафи у статті сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»