Як повідомляє ТППУ, підготувати документи, потрібні для одержання сертифікату про форс-мажорні обставини, нескладно, враховуючи, що заявник, як ніхто, добре знає про свої зобов’язання.

ТПП наголосила, що, враховуючи складну ситуацію, в якій опинились більшість підприємців на території України, у зв’язку карантином, введенним КМУ, та запровадженням обмежуючих заходів у відповідних сферах, вона спростила процедуру подачі заяви. Більшість звернень, які одержує Палата, пов’язані з неможливістю виконання договірних зобов’язань. Якщо ваш випадок тотожний – у такому разі вам знадобиться мінімальний пакет документів:

  • відповідна форма заяви, підписаної керівником підприємства;
  • копія договору;
  • копія наказу (розпорядження) у зв’язку з необхідністю припинення діяльності на підставі відповідних нормативно-правових актів;
  • повідомлення (сповіщення) іншої сторони.

Ці документи слід відправляти в електронному варіанті на електронну адресу ucci@ucci.org.ua.

Також у ТПП звернули увагу на те, що заявник має право звертатися до Палати за засвідченням форс-мажорних обставин у разі вже порушеного строку виконання зобов’язання у зв’язку з введенним карантином.

Як відомо, законодавчо було визначено, що карантин, запроваджений Кабміном, також належить до форс-мажору. Варто нагадати, що відмова працівників виходити на роботу під час карантину — не форс-мажор.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»