Як відомо, запровадження внаслідок епідемії коронавірусу карантину спричинили поважні зміни в економіці країни. Аби мінімізувати їх, було ухвалено низку нових законів. Серед них і Закон № 533. Він додав до ПКУ норму, відповідно до якої об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в період з 1 березня по 30 квітня 2020 року. І ось податківці в Інформаційному листі № 7 уточнили механізм такого звільнення.

Як скористатися звільненням юрособам

Норми, які вносить Закон № 533, передбачають, що платники податку на нерухоме майно (крім фізичних осіб) мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за відповідні місяці. Отже, зменшення податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно (крім фізичних осіб) за березень-квітень 2020 року буде здйснюватися виключно шляхом подання платниками податків уточнюючих податкових декларацій до податкової декларації за 2020 рік.

В уточнюючих податкових деклараціях платники податку мають право зменшити суму податкових зобов’язань за І та ІІ квартали 2020 року (березень 2020 року є третім місяцем І кварталу, квітень 2020 року – першим місяцем ІІ кварталу) на суму пропорційну одному місяцю кварталу. Наприклад, якщо в податковій декларації за 2020 р. сума податкових зобов'язань з податку визначена у розмірі 720 тис. грн. (відповідно, 180 тис. грн. за кожний квартал), платник податку, який бажає зменшити податкові зобов’язання за період березень-квітень 2020 року, має право подати уточнюючу податкову декларацію з податку на нерухоме майно за 2020 рік, в якій за І-ІІ квартали 2020 року зменшити нараховані податкові зобов’язання на 60 тис. грн. (за кожен з двох кварталів).

Як скористатися звільненням платникам податку – фізособам

У 2020 році контролюючі органи нараховують фізичним особам податок на нерухоме майно за 2019 податковий (звітний) рік. Тому вимоги щодо звільнення від оподаткування, передбачені Законом № 533, будуть враховані при нарахуванні контролюючими органами податку фізособам – платникам за об’єкти нежитлової нерухомості вже у 2021 році – за 2020 податковий (звітний) рік.

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»