У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики планують розробити законопроєкт щодо зменшення орендної плати для підприємців, звівши її лише до витрат на утримання приміщень. Про це поінформував голова профільного комітету Данило Гетманцев під час брифінгу 17 березня, повідомляє Укрінформ.

«Цей пакет, який ми сьогодні прийняли, — це пакет змін до податкового та фінансового законодавства. Другим пакетом, який ми плануємо розробити та прийняти найближчим часом, є пакет законопроєктів щодо саме підтримки економічної діяльності та усунення шкідливих наслідків від припинення цієї діяльності у підприємців, у тому числі й щодо питання оренди. Ми вважаємо, що на цей час [період карантину] ми повинні звільнити від орендної плати орендарів не повністю, а зменшити її до витрат на лише утримання приміщення, аби орендодавець не заробляв на цьому грошей і, відповідним чином, не переклав ці гроші на підприємця», — пояснив Гетманцев.

Раніше у ВРУ розповіли про рейди перевіряючих під час карантину: «Перевірки бізнесу будуть жорсткі». Також стали відомі 10 правил карантину для людей і бізнесу зі свіжоспеченого Закону № 530.

Водночас на час карантина Київ закриє більшість підприємств, але скасує місцеві податки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»