Міська влада підготувала проект рішення Київради, який вже підписав мер столиці, про зменшення сплати за оренду комунального майна. У проекті рішення пропонується частково (на 50 відсотків) звільнити орендарів комунального майна від орендної сплати до 31 липня 2020 року. Щоб підтримати малий і середній бізнес, що є найбільш незахищеним у ситуації суворих обмежувальних заходів, запроваджених у столиці.

Його розглянуть на найближчому засіданні Київради. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

Не платитимуть підприємці, починаючи вже з 11 березня. За словами мера, в столиці майже 900 тисяч квадратних метрів нежилих приміщень, основну частину яких орендує малий та середній бізнес. Те ж рішення, що ухвалив парламент, не порадившись з місцевими владами, призведе до непрогнозованих фінансових наслідків для місцевих бюджетів.

Зокрема, проектом рішення пропонується Київській міській раді тимчасово, до 31 липня 2020 року, встановити плату за оренду майна територіальної громади Києва в розмірі 50 % від суми, визначеної у договорах оренди.

Джерело: повідомлення офіційного порталу Києва

Раніше ми вже згадували про те, що на час карантина Київ закриє більшість підприємств, але скасує місцеві податки. Мер столиці підкреслив, що місто звернеться до ВРУ щодо звільнення роботодавців від ЄСВ та можливості для підприємств надавати додаткові відпустки і виплачувати зарплати працівникам, які вимушено не працюють. Також київська влада запропонує уряду і податківцям запровадити податкові канікули для бізнесу тривалістю 2 місяці

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»