Роботу підприємств ринкової мережі Києва будь-якої форми власності та підпорядкування заборонено з 18 березня. Про це нагадують в КМДА та відзначають про відповідальність за порушення такої заборони.

Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА та районні держадміністрації спільно з Нацполіцією України забезпечать моніторинг ринкової мережі міста для недопущення несанкціонованої роботи. Про це йдеться в окремому дорученні заступника голови КМДА.

Заборона роботи підприємств ринкової мережі будь-якої форми власності та підпорядкування триватиме з 18 березня та орієнтовно до 3 квітня 2020 року.

Підприємців міста Києва просять не чекати приїзду служб, а закрити свої магазини, кіоски, МАФи, місця на ринках.

За несанкціоновану роботу ринків каратимуть відповідно до ст. 325 ККУ. Цю статтю оновили і наразі її санкція — штраф від 1000 до 3000 НМДГ (від 17 тис. до 51 тис. грн) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Вона слідує, якщо порушено правила та норми, встановлені з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

Більш м’якшою є адмінвідповідальність згідно із ст. 44-3 КпАП за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Там передбачено штраф на громадян від 1000 до 2000 НМДГ (від 17 тис. до 34 тис грн) і на посадових осіб - від 2000 до 10 000 НМДГ (від 34 тис. до 170 тис. грн).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»