На офіційному сайті ЦК Профспілки працівників освіти і науки України роз’яснили, чи отримають працівники освіти  заробітну плату за час закриття освітніх закладів на карантин

Так, органи місцевого самоврядування, керівники закладів освіти, а також органи освіти та місцевого самоврядування приймають рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої.  Тож  заняття в закладах освіти не проводяться.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки наголосили, що упродовж  карантину  за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата.

А все тому, що відповідно до п. 77 Інструкції  № 102 від 15.04.1993 р. у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Якщо ж  такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 КЗпП. Тобто йдеться про оплату праці за час простою не з вини працівника. Нагадаємо, що такий простій оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музкерівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), рекомендують проводити із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»
  • slidebg
  • slidebg
  • slidebg

Новости партнеров