Міністр соціальної політики Юлія Соколовська представила стратегію зростання пенсій, яка передбачає поетапне зростання виплат для українських пенсіонерів. Про це інформує сайт Мінсоцполітики.

«Ініціатива полягає в планомірному підвищенні виплат – уже до 2023-го року розмір середньої пенсії зросте на 1200 грн!», - заявила очільниця відомства. За словами Ю. Соколовської, підвищення здійснюватиметься у декілька етапів: «Спочатку найстарші люди віком від 80 років. З урахуванням індексації уже в цьому році їхні пенсії у середньому зростуть на 700 грн/міс, далі – від 78, ще через рік – від 75 років і т.д.».

За словами міністра, «в середньому, за рахунок індексації розмір пенсії зросте на 216 грн/міс в 2020 році»

«Крім того, якщо Парламент підтримає законопроект Мінсоцполітики № 2494, то уже починаючи з цього місяця одинокі пенсіонери старше 80 років будуть отримувати ще одну допомогу – на догляд! Таким чином, ми збільшимо виплати для ще 100 тис. наших пенсіонерів, які додатково щомісячно отримуватимуть по 670 грн!», - додала Юлія Соколовська. Утім, у новому уряді вона вже не буде міністром соцполітики.

Нещодавно було анонсовано, що уряд хоче змінити надбавку до пенсії за роботу після досягнення пенсійного віку. Ці зміни хочуть запустити у 2021 році.

Як відомо, у владі хочуть ліквідувати Пенсійний фонд і запровадити накопичувальну пенсійну систему. Пріоритетами у сфері соцвиплат стануть їх верифікація та заміна пільг компенсаціями.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»