У 2020 році серед державних програм сприяння зайнятості населення — і направлена на розвиток підприємництва. Зокрема, через однаразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності зареєстрованим у службі зайнятості безробітним. Максимальний розмір такої фінансової підтримки  у 2020 році може сягати 90000 гривень (за умови призначення допомоги по безробіттю у максимальному розмірі). Середній розмір такої допомоги у 2020 році – 46000 гривень. Про це інформує сайт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Кошти, виплачені безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності, повертати буде не потрібно.

Участь у програмі із започаткування власного бізнесу можуть брати безробітні з 18-річного віку, які зареєстровані у державній службі зайнятості, не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації службі зайнятості та спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу.

Не отримають такої допомоги безробітні, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізособа-підприємець, навіть якщо підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації. Не отримають такої допомоги також особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня  державної реєстрації.

Також влада сподівається перемогти безробіття порталом з відеоуроками. А ще в державній службі зайнятості стартував новий проект – інститут консультанта роботодавця. Зі свого боку, Мінсоцполітики розробило законопроект, яким надавати малозабезпеченим безробітним не соцвиплати, а грошову допомогу на відкриття бізнесу. Але така фінансова допомога буде одноразовою, безвідсотковою та вже поворотною.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»