Уряд схвалив законопроект що спрямований змінити процедуру приєднання до електричних мереж та створити  передумови для зменшення оплати за нього. Зокрема, запропоновано розділення ставок стандартного приєднання для замовника на дві складові (за лінійну складову і за потужність).

Спрощення та здешевлення приєднання до електричних мереж покликані створити привабливі умов для інвесторів, які в свою чергу будуть відкривати виробництва та створювати нові робочі місця в регіонах. Водночас, контроль за монополістами повинен посилюватися, щоб виключити можливості зловживань з їхньої сторони. Відповідну заяву зробив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

У законопроекті передбачено:

  • нову формулу визначення ставки плати за потужність. А саме: додатковий понижуючий параметр — коефіцієнт одночасності;
  • зміну вартості стандартного приєднання для замовника — розбили на лінійну складову і складову за потужність;
  • посилення державного контролю за приєднаннями, збільшення повноваження НКРЕКП і Держенергонагляду.

А також розділено функції щодо державного контролю за процесом приєднань між НКРЕКП і Держенергонаглядом, який у режимі «єдиного вікна» прийматиме скарги замовників щодо порушень у процесі приєднань та виноситиме приписи, обов’язкові до виконання монополістами. А от НКРЕКП, отримавши подання на штрафи від Держенергонагляду, виступатиме арбітром і застосовуватиме штрафні санкції.

За повідомленням Урядового порталу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»