1 січня 2014 року набрав чинності Федеральний закон Російської Федерації «Про внесення змін до статті 27 Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації» та статті 5 Федерального закону «Про правове положення іноземних громадян у Російській Федерації» від 28.12.2013 р. № 389-ФЗ.

Згаданим Федеральним законом передбачається, що термін тимчасового перебування в Росії іноземних громадян, які прибули в Російську Федерацію в порядку, що не вимагає отримання візи (у т.ч. громадяни України), не може перевищувати 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, за винятком випадків, передбачених Федеральним законом, а також у разі, якщо такий термін подовжено відповідно до Федерального закону. Якщо іноземець під час свого попереднього перебування в Росії перевищив строк перебування у 90 діб сумарно протягом кожного періоду в 180 діб, йому буде заборонено в’їзд до Російської Федерації строком на 3 роки з дня виїзду з Росії.

Режим поїздок громадян України та Росії визначено Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16.01.1997 р. та Протоколом про внесення змін до Угоди від 30.10.2004 р.

Відповідно до статті 1 згаданої Угоди (зі змінами 2004 р.), громадяни України та Росії можуть в'їжджати, виїжджати та пересуватися територією держав без віз із дотриманням правил перебування, що діють у цій державі, по документах, що посвідчують особу й підтверджують громадянство (додатки 1 та 2 до Угоди). При цьому громадяни України та Росії звільняються від реєстрації в компетентних органах за місцем їхнього перебування на території  іншої держави, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів із моменту в'їзду на територію цієї іншої держави, за наявності в них міграційної картки з позначкою органів прикордонного контролю, проставленої при в'їзді на територію держави перебування. Отже, громадяни України можуть перебувати на території Росії без узяття на міграційний облік протягом 90 діб.

У зв’язку із цим МЗС України звертає увагу громадян України, які планують свої закордонні поїздки та перебуватимуть у РФ, на необхідність дотримання законів країни перебування та наслідки порушення режиму перебування в Російській Федерації.

Прес-служба МЗС України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»