Фахівці УВД ФСС України в Херсонській області роз'яснили, чи може лікар-ФОП видати листок непрацездатності.

Лікар-ФОП, який отримав ліцензію МОЗ України на надання медичних послуг, є таким же лікуючим лікарем, як і лікарі, що працюють у державних, комунальних та недержавних  закладах охорони здоров’я. І, відповідно, він має такі самі права, у тому числі — виписувати листки непрацездатності.

Для виписування листків непрацездатності лікарям-ФОП не потрібна державна акредитація. Державна акредитація є добровільна і передбачена лише для закладів охорони здоров’я незалежно від форм власності, якими ФОП не є.

Лікарі-ФОП мають право на отримання бланків листків непрацездатності. Для цього вони повинні звернутися до департаментів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської державних адміністрацій з заявкою на отримання бланків листків непрацездатності.  Водночас лікарі-ФОП повинні відшкодувати вартість бланків до Державного бюджету України.

Джерело: повідомлення ФССУ

Читайте також про наступні новації, які стосуються листків непрацездатності та їх оплати:

Роботодавцям цікавим може бути матеріал «Чи можна оплатити лікарняний, якщо втрачено листок непрацездатності» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  демо-доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»