Уряд спрямував додатково 2,2 млрд гривень для виплати зарплат вчителям. Так, виплата коштів педагогам вперше буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними. Відповідне рішення прийнято 12 лютого 2020 року.

Оскільки у формулу, за якою розраховують зарплату, закладають показник наповнюваності класу, ці дані суттєво впливають на формування бюджету. Виділені гроші на місця не вплинуть на ставку чи обов’язкові виплати. Однак вони дозволять місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії.

Завдяки цим коштам:

  • бюджети міст обласного значення збільшать на 933,6 млн;
  • районні бюджети збільшать на 588,4 млн;
  • бюджети об’єднаних територіальних громад збільшать на 712,3 млн.

Також Уряд має намір змінити підхід до виплати зарплати вчителям, збільшивши базову ставку. Це зробить професію вчителя більш захищеною і створить запобіжники для місцевої влади, яка часто маніпулює надбавками серед працівників-бюджетників.

За повідомленням МОН.

Оплату праці педагогічних працівників, а також дитячих спортивних шкіл здійснюють згідно з ЄТС. Однак для педагогів передбачена низка всіляких підвищень, доплат, надбавок, а з 1 січня 2020 року їм мали збільшити оклади. Розлогіше читайте в статті «Оплата педагогів закладів освіти і працівників ДЮСШ».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»