Якщо у платника податків після зміни основного місця обліку, пов’язаного із зміною адміністративного району, залишились об’єкти оподаткування за попереднім місцем обліку, то повідомлення за формою № 20-ОПП подається лише у разі змін відомостей про такі об’єкти оподаткування, або створення, реєстрації чи відкриття нових об’єктів.

Відповідне роз’яснення надали фахівці ДПСУ та водночас нагадали:  повідомлення № 20-ОПП подають протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У такому випадку у графі 2 «Код ознаки надання інформації» розділу 3 повідомлення № 20-ОПП зазначають код ознаки надання інформації «1» - первинне надання інформації.

На підставі проставленої відповідної позначки в графі 11 («v» або «+»), беруть на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

У такому випадку у графі 2 «Код ознаки надання інформації» розділу 3 повідомлення № 20-ОПП зазначають код ознаки надання інформації «3» – «зміна відомостей про об’єкт оподаткування» або «6» – «закриття об’єктів оподаткування».

Джерело: категорія 116.11 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Увазі суб’єктів господарювання пропонуємо актуальний матеріал «Що підкоригував Мінфін у ключових Методрекомендаціях із бухобліку» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  демо-доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»