Фіскали пояснили, як уникнути порушення, якщо підприємство вирішило здавати не всю виручку, а лише її частину, а іншу зберігати в скринці РРО та сейфі.

На думку фахівців ДПС це зробити можна, за умови знаходження сейфу на місці проведення розрахунків. Але сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків (у скриньці РРО та сейфі) має відповідати сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора.

Також було відзначено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операцію "службове внесення" використовують для реєстрації суми готівки, яку зберігають на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, яку проводять після виконання "Z-звіту".

Водночас готівку, що надходить до кас, оприбутковують у день її одержання готівки в повній сумі (п. 11 розділу II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148).

Таким чином, аби уникнути можливого порушення законодавства слід обумовити таку ситуацію у внутрішньому наказі по підприємству, в якому зазначити, що в сейфі, розміщеному на місці проведення розрахунків, має зберігатись лише виручка від реалізації з використанням РРО.

Джерело: ІПК ДПС від 03.02.2020 р. № 432/6/99-00-05-04-01-06/ІПК.

Корисно знати:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»