Після резонансу серед підприємців НБУ скасував норму про заборону використання рахунків ФОП на власні потреби. В результаті із 17.01.2020 р. з Інструкції про відкриття рахунків  виключили абзац третій п. 14 р. І, запроваджений Постановою № 162.

В той же час НБУ обіцяв обговорити з ДПС механізми, спрямовані на мінімізацію ризиків, пов’язаних із фіктивними фінансовими операціями.

Проте підприємців передусім цікавила податкова складова процесу перерахунку із підприємницького рахунку коштів на власні потреби.

У новині «Сплативши податки, ФОП може вільно витрачати зароблені кошти — нагадують в ДПС»  згадувалась колишнє роз'яснення ДПС. Але його вже перевели в категорію «Втратило чинності».

І ось 06.02.2020 р. податківці виклали оновлене роз'яснення у підкатегорії 107.04 "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua). Його підсумок схожий до попереднього:

«Фізична особа - підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунка, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством».

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»