Квитанція платіжного термінала лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя банківської карти, а не факт продажу товару (отримання послуг). Тож при  використанні банківської карти для оплати вартості товарів квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом в розумінні Закону РРО.

Такий висновок містить лист НБУ від 28.11.2019 р. № 57-0007/62082.  Його отримала ДПС на запит до НБУ.

Як пояснює НБУ, якщо товар/послугу придбавають за допомогою банківської картки, то кошти на рахунок торговця будуть надходити від еквайра, а не від держателя картки. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Вказаний лист НБУ дає привід податківцям надавати досить суперечливі індивідуальні податкові консультації.

Приміром, у нещодавній ІПК ДПС від 31.01.2020 р. № 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК податківці переконують, що при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів із платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone (тобто із застосуванням банківської картки) застосовувати РРО обов'язково.

Трохи раніше у повідомленні прес-служби ДПСУ пояснювали: якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за товар здійснив банківською картою за допомогою платіжних систем чи платіжних терміналів, такі операції здійснюють із обов'язковим застосуванням РРО продавцем товару та видачею споживачу чека з РРО.

Дана ситуація досить "болюче" впливає на підприємців, котрі масово реалізують свої товари (надають послуги) через мережу Інтернет, а оплату отримують на свій рахунок безготівкового, в т.ч. через Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та решта онлайн платіжних систем. Адже у споживачів є лише квитанція про оплату, сформована платіжною системою. Натомість підприємець аж ніяк не формує фіскальний чек в момент зарахування коштів на його підприємницький рахунок.

Нагадаємо, що із 19.04.2020 р. електронний розрахунковий документ отримає рівноцінні права із паперовим своїм аналогом. Адже до Закону про РРО внесуть визначення "електронний розрахунковий документ". Про це ми сповіщали у новині.

А для того, аби РРО для інтернет-торгівлі скасували, необхідне прийняття законопроекту № 2453

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»