Громадяни, які щорічно подають декларації майнового стану, постійно звертаються до НБУ аби отримати інформацію про всі відкриті ними рахунки в українських банках та інших фінансових установах. Проте, як запевняє НБУ, він не збирає інформацію про рахунки громадян.

10.02.2020 р. НБУ отримав майже 90 звернень громадян (це близько 65% усіх звернень упродовж дня), які стосувались вказаного запитання, яке насправді є поза межами компетенції НБУ.

НБУ веде рахунки лише банків-кореспондентів, Державної казначейської служби, міжнародних організацій, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та особові рахунки працівників НБУ.

Аби отримати інформацію про відкриті рахунки у банках та інших фінансових установах, а також про їхній стан, громадянам варто звертатись безпосередньо до самих установ, з якими вони мають укладені договори.

У свою чергу НАЗК радить декларантам звіряти дані з держреєстрами.

До 01.04.2020 р. особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подають антикорупційну декларацію за 2019 рік.

Тепер у деклараціях вимагають зазначати рахунки незалежно від наявності на них коштів. Тут ще й НБУ устиг внести зміни й силовики отримають розширену інформацію про банківські операції.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»