ДПС розглянула ситуацію, коли платник ПДВ продає необоротні активи, які використовував у звільнених від оподаткування операціях.

Під час придбання необоротних активів (стоматологічного обладнання), яке призначалося для використання у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, товариство — платник ПДВ зобов’язане було нарахувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ.

Надалі було вирішено продати такі необоротні активи (стоматологічне обладнання). До речі, такі операції оподатковують ПДВ згідно з п. 185.1 і п. 188.1 ПКУ.

Виходить, що зазначені необоротні активи будуть використовувати в оподатковуваних ПДВ операціях у межах господарської діяльності платника податку. У такому разі товариство може зменшити суму податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до 198.5 ПКУ. Для цього потрібно скласти і зареєструвати ЄРПН розрахунок коригування до відповідної податкової накладної.

Водночас зменшення суми ПДВ-зобов’язань, визначених згідно з п. 198.5 ПКУ, потрібно здійснювати виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротного активу.

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.02.2020 р. № 440/6/99-00-07-03-02-06/ІПК.

Більше про коригування компенсуючих ПДВ-зобов’язань читайте в статі «Коригуємо компенсуючі ПДВ-зобов’язання: як заповнити РК і відобразити в декларації» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»