Враховуючи функціональні повноваження Міндоходів, результати всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн звернень), необхідність мінімалізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою та накопичений досвід у галузі надання інформаційних послуг, виникла необхідність створення загальнодоступного джерела інформації, зокрема з використанням існуючих редакцій запитань-відповідей Бази знань, письмових консультацій на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян чинного законодавства тощо.

Тож Міндоходів запускає Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР».

Інформація в «ЗІР» систематизована за тематиками:

  • оподаткування;
  • митна справа;
  • єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • електронний цифровий підпис.

Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації за певним податком, напрямком діяльності, у т. ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише за запитаннями-відповідями, розміщеними у Базі знань, але й за відповідями на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, у назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі — запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.

У розділі «Запитання-відповіді» розміщено 17958 запитань-відповідей, зокрема, щодо:

  • оподаткування — 17108;
  • митної справи — 454;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування — 340;
  • діяльності Акредитованого центру сертифікації ключів — 56.

Аналогічно систематизовані та розміщені у розділі «Нормативні та інформаційні документи» — 632 документи.

У розділі «Письмові консультації» розміщені витяги з письмових консультацій,  що були надані ІДД Міндоходів на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.

Ознайомитися з функціональними можливостями «ЗІР» можна за посиланням http://zir.minrd.gov.ua.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»