Мінекономрозвитку розробило законопроект, в якому пропонується виключити статтю 3 із Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII. Нагадуємо, що останньою встановлений мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати держнагляд (контроль) у сфері госпдіяльності.

Як зазначено у пояснювальні записці до відповідного законопроекту, обмеження на заходи держнагляду (контролю) опосередковано приводить до збільшення порушень вимог законодавства з боку суб’єктів господарювання та конституційних прав громадян, а саме:

  • ст. 42 Конституції України, згідно з якою держава, зокрема, захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт;
  • ст. 50 Конституції України, згідно з якою кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Джерело: офіційний веб-сайт Мінекномрозвитку.

Суб’єктам господарювання цікавим може бути матеріал «Інвентаризація активів на непідконтрольній території» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  демо-доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»