Силові органи зможуть отримати на письмовий запит та без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

Такими чином НБУ виконав вимоги ст. 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 р. № 2121-III Для цього прийнято зміни до  Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління НБУ від 14.07.2006 р. № 267.

Нагадаємо, що інформацію про юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривають банки:

  • органам прокуратури України, СБУ, Держбюро розслідувань, Нацполіції, НАБУ, АМКУ - на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юрособи або ФОП за конкретний проміжок часу;
  • органам прокуратури України, Держбюро розслідувань, НАБУ у справах про виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості в межах їх компетенції - на їх письмову вимогу щодо операцій за рахунками конкретної юрособи, ФОП або фізособи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів;
  • НАБУ в межах його компетенції, у тому числі у справах щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості, - на його письмову вимогу щодо рахунків, вкладів, правочинів, операцій за рахунками або без відкриття рахунків конкретної юрособи, ФОП або фізособи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів.

Джерело: повідомлення НБУ.

Цікаво, що серед інформації, яка буде передаватися є відомості про IP-адресу платника (за наявності) та призначення платежу документа за операцією.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»