Управління виконавчої дирекції Фонду соцстраху у Київській області внесло ясність у порядок заповнення листка непрацездатності, який стосується скороченої назви закладу охорони здоров'я. Із цим питанням неодноразово  звертались керівники закладів охорони здоров’я Київщини.

Порядок заповнення листка непрацездатності визначено Інструкцією, затвердженою спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС від НВ від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція).

При заповненні лицьового боку листка непрацездатності, який видають непрацездатному, вказують місце роботи: назва і місцезнаходження підприємства, установи, організації (повністю), що підтверджують штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 3.1 Інструкції). Також, п. 2.2 цієї Інструкції передбачено, що паспортна частина листка непрацездатності (прізвище непрацездатного, ім’я та по батькові, вік) заповнюють за даними документів, місце роботи – зі слів непрацездатного.

Враховуючи норми ст. 90 ЦКУ та вимоги Інструкції при заповненні листка непрацездатності повинна вказуватися повністю назва юрособи або її відокремленого підрозділу як самого закладу охорони здоров’я, так і організації, установи, підприємства.

Проте, скорочене найменування може використовуватись юрособою на рівні з повним у разі його затвердження установчими документами та внесенням відповідного запису до єдиного державного реєстру.

Отже, при оформлення листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я разом із повною назвою може використовуватись скорочене найменування юридичної особи, як самого закладу охорони здоров’я, так і організації, установи, підприємства.

Скорочення та абревіатури можливі лише ті, які передбачені та затверджені наказом МОЗ від 30.08.2010 р. № 734, статутом підприємства, організації, установи та Державним стандартом України (ДСТУ 3582-97) «Документація. Правила скорочення слів у назвах та найменувань публікацій», ISO 832:1994.

Джерело: повідомлення Управління виконавчої дирекції Фонду соцстраху у Київській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»