Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (даліЗакон № 2464), з 01.01.2014 р. набирають чинності низка норм щодо посвідчень застрахованої особи (пп. 8 ч. 1 ст.1 Закону № 2464).

Нагадаємо: посвідчення застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування — це спеціальний документ у вигляді електронної смарт-картки з візуальними персоніфікованими ознаками, який забезпечує документування, збереження та використання індивідуальної інформації про набуті застрахованою особою права у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування, на якому може зберігатися інша інформація для забезпечення захисту прав застрахованих осіб на отримання коштів та послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Однак найважливіше, що з початку 2014 року платник єдиного внеску, тобто роботодавець, зобов'язаний:

  • перевіряти під час прийняття на роботу наявність у фізичної особи посвідчення застрахованої особи;
  • повідомляти у складі звітності про прийняття на роботу фізичної особи, відомості про яку відсутні в Державному реєстрі, або яка не пред'явила на вимогу платника єдиного внеску посвідчення застрахованої особи, та подавати необхідні відомості й документи для взяття на облік зазначеної особи;
  • отримувати в територіальному органі Пенсійного фонду посвідчення застрахованої особи в порядку, встановленому Пенсійним фондом, та видавати їх застрахованим особам.

 

(пп. 8 ч. 1 ст. 1, пп.пп. 7 та 8 (у частині пред'явлення посвідчення застрахованої особи), пп. 9 ч. 2 ст. 6, абз. 2 пп. 1 ч. 3 ст. 20, ст. 22 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»