Із нового року для цілей р. ІІІ ПКУ під поняттям «резидент» розумітимуть лише осіб, що перелічені в п. 133.1 ПКУ, серед яких немає юросіб-єдинників. Ці зміни пропишуть у пп. 14.1.213 ПКУ, і дослівно це звучатиме так: «У разі якщо у розділі ІІІ цього Кодексу використовується термін «резидент» у відповідних відмінках, під цим терміном розуміються особи, визначені пунктом 133.1 статті 133 цього Кодексу». Тому виходить, що юрособи-єдинники не повинні сплачувати податок на репатріацію, виплачуючи доходи із джерела походження з України нерезидентам-юрособам.

Однак під час іншого прочитання норми п. 133.1 ПКУ, а саме відхилення словосполучення «платниками податку» перед словом «резидент» і зосередження лише на переліку резидентів з пп.пп. 133.1.1–133.1.5 ПКУ, ситуація може повернутися так, що юрособи-єдинники все-таки мають сплачувати податок на репатріацію. Наразі офіційних роз’яснень від міндоходівців не було.

Детальніше про це читайте у матеріалі «Зміни в єдиному податку: скасовано свідоцтво, уточнено процедуру анулювання єдинника та платника ПДВ, податок на репатріацію».

(пп. 14.1.213 ПКУ)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»