Мінекономіки підготувало зміни до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413, за яким страхувальники подають до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу. Йдеться про відповідний проект постанови КМУ, розміщений на сайті Мінекономіки.

Головна ідея — усунути дублювання інформації від держорганів та підприємств, установ, організацій щодо прийняття на роботу працівника (на посаду керівника).

Бо наразі  ДПС отримує дані щодо прийняття на роботу працівника (на посаду керівника) від двох джерел інформації:

  • в порядку інформаційної взаємодії з Єдиним державним реєстром;
  • від  підприємств, установ, організацій.

Тому запропоновані зміни передбачають, що повідомленням про прийняття на роботу керівника підприємства, установи, організації — відомості, отримані органами ДПС з ЄДР. Це значить, що подавати окреме повідомлення про прийняття на роботу керівника підприємства (установи, організації) не вимагатиметься. Проте це станеться лише через три місяці після ухвалення та публікації проекту змін.

Відмітимо, що пропонований Урядом законопроект «Про працю» № 2708 передбачає, що роботодавці й надалі повідомлятимуть ДПС про прийнятих працівників.

А для повного переведення трудової діяльності в електронну форму Мінфін повинен переглянути форму звіту з ЄСВ задля появи в ньому граф для обліку відомостей про посади, кваліфікацію та умови праці застрахованих осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»