Податківці роз’яснили, чи завіряти печаткою банку роздруковану електронну квитанцію, якщо сплату здійснено через банківський сервіс "Інтернет-банкінг" (Приват 24, Ощад 24 інші).  Така квитанція необхідна для підтвердження права на податкову знижку.

Вони нагадали, що розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування здійснюють у відповідності до гл. 10 Інструкції № 22.

Дистанційне обслуговування рахунку клієнта може здійснювати за допомогою систем "клієнт – банк", "клієнт – Інтернет – банк", "телефонний банкінг", "миттєва безконтактна оплата" та інших систем дистанційного обслуговування.

Під час здійснення розрахунків за допомогою таких систем застосовують електронні розрахункові документи. Якщо це передбачено договором між банком та клієнтом, то використання клієнтом системи не виключає можливе оброблення банком документів клієнта на паперових носіях (п. 10.5 Інструкції № 22).

Тому, якщо сплачено через банківський сервіс "Інтернет-банкінг", то роздрукована електронна квитанція, яка містить обов'язкові реквізити електронного розрахункового документа, є підтвердним документом понесених платником податку витрат при реалізації ним права на податкову знижку, то печаткою банку її не завіряють.

Джерело: роз’яснення з категорії 103.06.03 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Про останні зміни у порядку відкриття, закриття й використання банківських рахунків, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»