Виправлення даних щодо реквізитів акцизного складу пересувного не допускається. На цьому наголосили фахівці ДПСУ та надали роз’яснення, як діяти, якщо в акцизній накладній невірно вказано реквізити акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне/спирт етиловий.

Передусім особа, що склала таку акцизну накладну, повинна скласти розрахунок коригування з кодом виду коригування «2».

До розрахунку коригування акцизної накладної дані щодо реквізитів особи, яка реалізує пальне, особи - отримувача пального, філії чи структурного підрозділу особи, що реалізує пальне, та особи, що отримує пальне, акцизного складу переносяться з акцизної накладної, яку коригують.

При цьому:

  • заповнюють р. I розрахунку коригування акцизної накладної;
  • зазначають операція виключно за одним кодом УКТ ЗЕД.

У графі 1 р. I зазначають порядковий номер рядка.

В такому розрахунку коригування:

  • з акцизної накладної переносять до граф 2 та 3 р. І дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;
  • до граф 4 та 5 р. І вносять показник коригування (зменшення) обсягу реалізованого пального/спирту етилового з відповідним знаком (-).

Після реєстрації в ЄРАН розрахунку коригування до акцизної накладної, складеного для виправлення помилково зазначених реквізитів акцизного складу, на який відвантажене (отримане) пальне/спирт етиловий, платник має скласти та зареєструвати в ЄРАН нову акцизну накладну з правильними реквізитами. Дата складення такої нової акцизної накладної має відповідати даті складення помилкової накладної, а порядковий номер має відповідати поточній нумерації.

Джерело: категорія 114.11.03 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Обіг пального та спирту у 2020 році: ліцензійні й акцизні зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів газети «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся  демо-доступом

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»