Мінфін оприлюднив проект наказу, який передбачає порядок застосування окремих норм щодо перспективного чи ретроспективного дисконтування під час оцінки в бухобліку довгострокових заборгованостей і зобов’язань.

Йдеться про зміни до наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 16.09.2019 р. № 379 (далі — Наказ № 379).

Цей проект пропонує доповнити Наказ № 379 новою нормою щодо застосовування в бухобліку змін, які передбачають дисконтування усіх довгострокових заборгованостей і зобов’язань, починаючи з дати набрання чинності цим наказом (29.10.2019 р.) з відображенням у фінансовій звітності як зміни облікових оцінок (тобто не ретроспективно).

Текст цього проекту опублікований на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Тему дисконтування довгострокової дебіторської заборгованості та довгострокових зобов’язань ми розглядали в статтях сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Читайте також статті, присвячені темі тижня «Дисконтування боргів».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»