Як ми вже повідомляли, Постановою № 1082 підприємствам ТКЕ надано можливість зменшувати розмір плати за теплову енергію та комунальні послуги у разі коли ціна природного газу, придбаного у відповідному місяці опалювального сезону є нижчою від ціни природного газу, що врахована у структурі тарифів. Станом на 17 січня 143 підприємства ТКЕ прийняли рішення щодо зменшення розміру плати за послуги з централізованого опалення для населення. Про це інформує сайт Мінрегіону.

Відсоток зменшення розміру плати за вказані послуги залежить виключно від вартості природного газу, врахованого у структурі діючих тарифів на послуги теплопостачання, та питомої ваги цієї складової у структурі собівартості послуги.

Чим більша вартість газу у структурі тарифу та чим більша його питома вага, тим більший відсоток перерахунку для споживача. І навпаки, чим менша вартість газу і його питома вага у структурі тарифу (наприклад за умови використання підприємством для виробництва теплової енергії інших видів палива: вугілля, дров, пелетів, електричної енергії, тощо) тим менший відсоток повернення коштів споживачеві.

При цьому сайт Мінрегіону звертає увагу, що соціальна допомога для споживача послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (пільги та субсидії) наразі залишається незмінною (не зменшуватиметься розмір пільг та субсидій у зв’язку з проведенням перерахунку).

Але не в усіх рахунках споживачів вказана різниця в тарифах, за якими здійснено перерахунок, оскільки рішення про зменшення розміру плати за теплову енергію та комунальні послуги було прийнято напередодні виставлення рахунків, отже, не всі підприємства мали час на позначення в квитанціях суми наданої знижки.

Як відомо, днями Прем'єр запевняв, що суми в платіжках для простих людей за тепло зменшилися на третину. Також Уряд встановив правила щодо перевірок законності житлових субсидій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»