Як відомо, напередодні закінчення сесії парламент ухвалив, серед іншого, законопроект № 1209-1, який містить зміни в Закон про ЄСВ, Закон про судовий збір та інші законодавчі акти. До речі, Мінфін виділив ТОП-13 змін, які передбачені законопроектами № 1209-1 і № 1210. Ми ж хочемо вказати на зміни, яких зазнає регулювання сільського господарства завдяки законопроекту № 1209-1.

Так, у Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України» запровадять визначення для сільськогосподарського товаровиробника. Ним будуть вважати юридичну особу незалежно від організаційно-правової форми або фізичну особу – підприємця з такими ознаками:

– основною діяльністю є виробництво сільськогосподарської продукції та/або розведення, вирощування та вилов риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробка на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснення операцій з її постачання;

– в такій діяльності питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Ну а сільськогосподарським підприємством буде юридична особа, що є сільськогосподарським товаровиробником з наведеними вище ознаками.

Претенденти на отримання бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції повинні будуть повідомляти ДПС про всіх пов’язаних з ними осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами такої державної підтримки, а також про зміни щодо таких пов’язаних осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»