В Мінекономіки вирішили знизити базовий норматив відрахування частки прибутку, який спрямовують на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності держкомпаній. Стосується це господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, у тому числі дочірніх підприємств.

У 2019 році базовий норматив затвердять у розмірі 50%.  Натомість у 2018 році він складав 90%. До того ж Уряд забрав з кишені держпідприємств майже весь прибуток заднім числом.

У разі невиплати до 1 липня 2020 року суб’єктом господарювання дивідендів до держбюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2019 році, будуть вжиті заходи до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання.

Джерело: проект постанови КМУ «Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2019 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»