Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, на своїй фейсбук-сторінці продовжує розглядати спірні та неоднозначні питання, які виникають стосовно урядового законопроекту «Про працю» (№ 2708). Цей проект, нагадаємо, покликаний замінити КЗпП.

Так, Т. Милованов зауважив, що: «Сьогодні трудовий кодекс дозволяє працівнику розірвати трудовий договір через письмове попередження за 2 тижні. Так само можна і за новим законом. Але тепер можна попереджати не тільки письмово, але і електронними засобами зв’язку. Тільки потрібно зазначити, якими саме в трудовому договорі (конкретну емейл адресу, на яку потрібно надіслати повідомлення, контакт в ватсапі, тощо)». Окрім того, у законопроекті передбачено можливість визначення у трудовому договорі підстав для звільнення без дотримання двотижневого строку.

Міністр зауважує: «Сьогодні робітник може будь коли розірвати трудовий договір якщо його умови не виконуються. Так само можна і в новому законопроекті. Але тепер робітник має письмово надати причини, а роботодавець заплатити компенсацію в 50 денних зарплат. Звичайно, якщо сторони не дійдуть згоди щодо порушення, то спір вирішить суд... Нарешті, в новому законопроекті дозволяється за угодою сторін обмежити право 2-тиждневого звільнення для керівного складу підприємства».

Щодо права роботодавця розірвати трудовий договір урядовець інформує: «За новим законопроектом роботодавець має заплатити робітнику за таке звільнення компенсацію... Як буде по новому законопроекту. Тепер роботодавець, який має попередити про звільнення за два місяці, може просто заплатити подвійну зарплату за цей період і звільнити в той же день. Тобто, фактично відбувається те саме, але компенсація тепер гарантована має бути за 4 місяці, а не за 1-2... Період попередження в новому законопроекті залежить від строку роботи. А компенсація може досягати і піврічної зарплати».

В іншому дописі на своїй фейсбук-сторінці міністр озвучує міфи щодо законопроекту та їх спростування:

"1) Міф: легке звільнення кого завгодно без попередження. Насправді: попередження та компенсація.

2) Міф: тепер людей будуть тримати на короткострокових договорах. Насправді: тримати на короткострокових договорах роботодавцю невигідно. Також, умови попередження та компенсація за звільнення поки така ж сама,  що і на довгострокових договорах і залежить від загального терміну праці (на всіх попередніх договорах разом).

3) Міф: суттєві зміни умов роботи без попередження. Насправді: всі суттєві зміни мають бути зафіксовані письмово в трудовій угоді за погодженням обох сторін".

Раніше Т.Милованов говорив про ознаки трудових відносин, а також про нові правила щодо звільнення працівників, зокрема — захищених зараз категорій, та про позбавлення субсидії через відсутність працевлаштування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»