Сайт «Сьогодні» цитує з цього приводу Дмитра Рахматулліна, начальника інспекції з паркування та заступника директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Він, зокрема, сказав: «Яким саме має бути тариф за паркування, кожне місто має визначати сам для себе. І нам необхідні такі повноваження. При вартості паркування в центрі Києва в 10 гривень за годину, ми зараз фіксуємо 100% заповнені паркувальні місця в першій зоні… Ми хочемо ввести обмеження за кількістю допустимих годин паркування в залежності від зони, наприклад, тільки на 2-3 години в центрі. Тариф за парковку повинен бути збільшений у центральній частині міста суттєво — як мінімум до 50 гривень за годину. Також повинні бути збільшені штрафи. Це буде додатковим стимулом для людей шукати вільні місця на парковках або залишати авто біля метро і пересуватися по місту на громадському транспорті».

Як повідомляє сайт Комунального підприємства «Київтранспарксервіс», зараз у столиці застосовують тарифи на послуги з паркування транспортних засобів, встановлені розпорядженням КМДА 2013 року. Зауважимо, що востаннє тарифи змінювали у 1016 році. Для легкових автомобілів вартість паркування за 1 місце за 1 годину становить у І зоні 10 грн, у ІІ зоні — 7 грн, у ІІІ — 5 грн. Для вантажівок паркування у І зоні не передбачено, вартість паркування у ІІ та ІІІ зонах становить відповідно 15 та 10 грн.

За даними Офіційного порталу Києва, за півроку роботи інспекторів з паркування зі столичних вулиць було евакуйовано понад 3 тисячі транспортних засобів. За несплачену послугу на паркувальних майданчиках водії мусять сплачувати штраф у 20-кратному розмірі від вартості однієї години паркування. Водночас, якщо водій сплатить штраф у 10-денний строк, йому надають 50% знижки.

Сьогодні у відповідній інспекції працюють близько 30 спеціалістів. Місто підписало договори на послуги з евакуації з п’ятьма компаніями. Дві з них — комунальні підприємства, три — приватні компанії. У середньому на вулицях столиці сьогодні працюють близько двох десятків евакуаторів. Днями на вулиці вийшли ще 2 евакуатори – це спецавто, що забирають автомобіль порушника із проїжджої частини за 2 хвилини, повідомляє Офіційний портал Києва. А для евакуації автомобілів, що припарковані «ялинкою» або на тротуарі, працюють евакуатори з маніпуляторами. Зараз інспектори служби працюють у дві зміни з 8.00 по 23.00, незабаром буде запущено й нічну зміну.

Варто додати, що у 2020 році зріс максимальний розмір збору за паркування автомобілів. А ось фіскали пояснили, чи слід вважати надання паркінгу у безкоштовне користування працівниками оподатковуваним доходом фізособи.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»