Веховний Суд підкреслив, що первинною є податкова консультація, а потім платник податків її виконує.

 Аналізуючи п. 53.1 ПКУ, згідно з яким не може бути притягнуто до відповідальності платника  податків, який діяв відповідно до податкової консультації, ВС/КАС завважив: у будь-якому випадку, первинною є податкова консультація, а потім платник податків її виконує. Тобто особа звільняється від відповідальності у разі вчинення певних дій у відповідності та на підставі податкової консультації. 

За обставинами справи, що розглядалася, суб’єкт господарювання спочатку здійснив певну операцію, а лише потім звернувся за індивідуальною податковою консультацією. У цій ситуації суд підкреслив, що підприємство діяло на власний розсуд, а не на підставі податкової консультації. А отже, під час  оцінки вчинених дій отримана консультація не повинна враховуватися.

Джерело: постанова від 05.12.2019 р. у справі № 820/5360/17

 

Увазі суб’єктів господарювання пропонуємо актуальну нині статтю «Фінансова звітність: форми, строки та порядок подання» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

 Для отримання доступу до цього та інших матеріалів газети «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сучасного медіа для бухгалтерів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»